4 علت سخت روشن شدن خودرو

شرح
1. اگر موتور، با استارت زیاد روشن شده و سپس، دود سفید از اگزوز خارج می‌شود و موتور لرزش دارد، احتمالاً علت آن ورود آب به فضای احتراق است که خرابی واشر سرسیلندر دلیل آن است. یکی دیگر از نشانه‌های آن ورود روغن به آب رادیاتور است.
 
2. اگر موتور پس از استارت زدن زیاد روشن شده و سپس دود سیاه از اگزوز خارج می‌شود، علت زیاد بودن نسبت بنزین به هوا در فضای سیلندر است، دلیل آن می‌تواند یا خرابی سنسور دمای موتور و یا نشتی بنزین از انژکتورها باشد.
 
3. اگر موتور دیر روشن شده و سپس دود آبی از اگزوز خارج شود، علت نشتی روغن به محفظه احتراق است و دلیل آن خرابی کاسه ‌نمد سوپاپها می‌باشد.
 
4. اگر موتور دیر روشن شده و هیچ دودی از اگزوز خارج نمی‌شود، دلیل آن می‌تواند نسبت کم بنزین به هوا در محفظه احتراق، خطای سنسور دمای موتور، ضعیف بودن جرقه شمع، خرابی شمع یا کوئل، پایین بودن تراکم موتور به دلیل سفتی فیلر سوپاپها و یا نامرغوب بودن سوخت باشد.
 
نوع روغن موتور
 
نوع روغن موتور مورد استفاده نیز در تعداد استارت صبحگاهی مؤثر است، به‌ویژه در زمستانها و هوای سرد. روی روغنهای موتور عبارتی بصورت ۱۰W40  نوشته شده که عدد قبل از دبلیو (۱۰)، ضریب گرانروی روغن در دمای پایین و عدد بعد از دبلیو (۴۰)، ضریب گرانروی روغن در دمای بالا است. استفاده از روغنهایی با ضرایب کمتر گرانروی روغن در دمای پایین و ضریب  بیشتر گرانروی روغن در دمای بالا باعث می‌شود موتور در زمستان راحت‌تر روشن شود.
 
نویسنده
آزیتا گراوند
لینک منبع
  • 2147 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co