8 توصیه برای اینکه بدانیم مشاور املاک خود را چگونه انتخاب کنیم.

شرح
1. از او معرف بخواهید. جالب است که تقریبا هیچ کس این کار را انجام نمی‌دهد. این فرصتی است که افراد آن را به راحتی از دست می‌دهند. درست است که بیشتر معرف‌ها از مشاور املاک تعریف خواهند کرد، اما اگر به خوبی گوش دهید و سوالات مناسبی بپرسید حقیقت را (چه خوب و چه بد) متوجه خواهید شد.

2. در خصوص خدمات‌شان سوال کنید. یک مشاور املاک متخصص و شایسته باید قادر باشد با اعتماد به نفس در خصوص خدمات متنوع خود صحبت کند. بسیاری از مشاورین املاک خدمات مشابهی ارائه می‌دهند، اما چگونگی اجرای آنهاست که یک مشاور املاک خوب را متمایز می‌کند.

3. حداقل با دو یا سه مشاور املاک مصاحبه کنید. فرقی نمی‌کند که قصد خرید دارید یا فروش. خوب است قبل از انتخاب همیشه با چند مشاور املاک صحبت کنید. آنها علاوه بر خدماتی که ارائه می‌دهند، باید بتوانند که رابطه دوستانه خوبی با شما برقرار کنند. همیشه به خاطر داشته باشید که ممکن است هفته‌ها، ماه‌ها و گاهی سال‌ها با مشاور املاک‌تان کار کنید. بنابراین ساختن یک رابطه کاری محکم با او بسیار مهم است.

4. مدل کاری و سوابق مشاور املاک را بررسی کنید. برخی افراد به سمت سطح بالاترین مشاوران املاک و یا بزرگترین گروه‌های املاک و مستغلات در منطقه کشیده می‌شوند. این امر نه خوب است و نه بد. مشاوران املاکی که مراجعان زیادی دارند بسیار موفق‌ند، اما مطمئن شوید که آنها برای رسیدگی به نیازهای شما زمان کافی داشته باشند.

5. گروه‌های موفق املاک و مستغلات نیز گزینه دیگری هستند. مطلع باشید که دقیقا با چه کسی کار می‌کنید. تنها به این دلیل که شما می‌خواهید با سرگروه همکاری کنید، به این معنی نیست که این اتفاق صد در صد می‌افتد. ممکن است که شما به یکی از اعضای گروه ارجاع داده شوید.

6. هیچ مشاور املاکی را بر اساس قیمت انتخاب نکنید.اگر فروشنده هستید، این شمایید که باید دستمزد مشاور املاک را بر اساس قیمت فروش خانه‌تان بپردازید. یک روند رو به رشد در برخی از بازارها (به عنوان مثال منطقه تورنتو) برای مراجعان به منظور تمرکز بیش از حد بر روی نرخ کمیسیون وجود دارد. یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید: «هرچه پول بدهی آش می‌خوری.» این حرف هنوز هم صادق است. اگر تصمیم به استخدام یک مشاور املاک ارزان قیمت گرفته‌اید، از تمام خدماتی که شامل می‌شود و یا نمی شود آگاه باشید.

7. مشاور املاک باید از منطقه آگاه باشد. ممکن است برخی موافق نباشند، اما من معتقدم مشاور املاکی که استخدام می‌کنید باید در خصوص منطقه‌ای که در آن قصد خرید و یا فروش دارید آگاهی داشته باشد. این امر فقط مربوط به بازاریابی نمی‌شود.تشخیص پیشرفت آتی، تقسیم‌بندی نواحی، فعالیت‌های محلی، خدمات خانواده، منافع شخصی و غیره بسیار سخت‌تر است.اما مشاوران املاک محلی به احتمال زیاد از این موارد آگاهی دارند و یا راه دسترسی به آن را می‌دانند.

8. برای یافتن یک مشاور املاک خوب از چندین راه اقدام کنید. راه‌های زیادی برای پیدا کردن مشاور املاک وجود دارد: اینترنت، معرف‌ها، روزنامه‌ها، ایمیل‌های تبلیغاتی، مجلات، شبکه‌ها و غیره. هرچه بیشتر جستجو کنید، تفاوت‌ها را بیشتر متوجه می‌شوید. همه ما ممکن است از بیرون شبیه یکدیگر باشیم، اما با نگاهی عمیق‌تر متوجه خواهید شد که ما مثل هم آفریده نشده‌ایم.
 
لینک منبع
  • 283 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co