4 تفاوت مورچه و موریانه

شرح
 1.شاخک مورچه زاویه دار است و به سمت داخل خم می شود و در قسمت بالای آن توپکی کوچک قرار دارد.اما شاخک موریانه شبیه به تسبیح است و هیچ خمیدگی ای ندارد.
 
2.مورچه ها داخل آشپزخانه و اطراف آن پیدا می شوند،چون آن ها همیشه به دنبال غذا،بویژه مواد شیرین مانند شکر هستند،اما شما نمیتوانید موریانه ها را ببینید،چون آن ها در اتاق زیرشیروانی،داخل چوب زندگی میکنند.
 
3.شکل بدن مورچه و موریانه متفاوت است،یک موریانه دارای بدنی ضخیم تر است و بدنش از دو بخش سر و قفسه ی سینه تشکیل شده است،اما بدن مورچه از سه قسمت جداگانه ی سر،قفسه ی سینه و شکم تشکیل شده است.گردن و کمر مورچه باریکتر است.
 
4.بال های مورچه و موریانه به یک اندازه نیستند.هر دوی آن ها دارای دو جفت بال هستند،اما بال های عقبی موریانه به راحتی از پایین بال های جلویی قابل مشاهده است،چون موریانه دارای دو جفت بال  هم اندازه است،در حالی که بال های عقبی مورچه قابل مشاهده نیست،چون بال های عقبی کوتاه تر از بال های جلویی هستند.
 
شاید شما بارها در کارتون دیده باشید که یک موریانه در یک روز کل خانه را ویران می کند،اما مطمئن باشید که این امر صحت ندارد.موریانه ها می توانند باعث آسیب و خسارت جدی به لوازم چوبی خانه ی شما بشوند،اما این امر مدت زیادی زمان می برد،زیرا آن ها روزانه تکه های کوچکی از چوب را  می خورند.
 
 
 
لینک منبع
  • 477 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co