14 ویژگی دوگانگ (گاو دریایی) که تا به حال نمیدانستید.

خلاصه
حیوانات در دنیای عجیب ما شکل ها و اندازه های مختلفی دارند که گاهی اوقات ما را به شگفتی وا می دارد، یکی ازاین حیوانات که چهره ای عجیب و به اصطلاح ترکیبی دارد دوگانگ یا همان گاو دریایی است.
شرح
1.گاو دریایی بدنش دوکی شکل است و باله پشتی ندارد. دم آن بسیار عجیب است چون بسیار شبیه دم دلفین است. و از نظر نوع جمجمه منحصر به فرد است.

2.دندان گاو دریایی نیز بسیار منحصر به فرد و عجیب است. دوگانگ یا به اصطلاح ساده تر گاو دریایی پوستی بسیار ضخیم و کلفت دارد.

3. دوگانگ رنگش به هنگام تولد کرم کم رنگ است که به مرور در سنین بالاتر رنگی متمایل به قهوه ای تا خاکستری تیره پیدا خواهد کرد. بر سطح پوستش موهای کم پشتی به چشم می خورند.

4. بر سطح پوست این حیوان موهایی کم پشت نمایان است.

5. گاو دریایی اهل مهاجرت و سفر هستند. آن ها در فصل زمستان به صورت دسته کوچک تقسیم می شوند و به مناطقی که گرم تر است سفر می کنند و البته در کشورهای شمالی دیده شده اند.

6. نوع غذای آنها هم گیاه است و در اصل آنها گیاه خوار هستند و از علف دریایی تغذیه می کنند. و نکته جالب این که به دلیل نوع تغذیه آن ها  که علف دریایی است به آن ها پستان دار دریایی یا گاو دریایی گفته می شود.

7. دوران بارداری آن ها 1 سال طول می کشد و تک نوزادی هستند و این نوزاد در آب متولد می شود  و به کمک مادر خود روی سطح آب آمدن را یاد می گیرد.

8. قامت این حیوان به بیش تر از 3 متر و چه بسا به 4 متر می رسد.البته در بدو تولد این اندازه بین 100 تا 120 سانتی متر است. 

9. وزن آن حدود  400 کیلوگرم است. که ناگفته نماند  به هنگام تولد بین 20 تا 35 کیلوگرم وزن دارد و وزنی مانند گاو دارد.

10. 50 سال و حتی بیش تر این حیوان دریایی عمر می کند.

11. این حیوان بسیار با انسان ها بیگانه است و بزرگ ترین دشمن آن انسان ها هستند.

12. بدن گاو دریایی  دوکی شکل است  و همان طور که گفته شد  فاقد باله پشتی میباشد. 

13.دو پای جلویی پارویی شکل دارد که برای حرکت یا تغذیه به کمکش می آیند در حالی که برای حرکت در جهت عمودی از دمش کمک می گیرد.

14.جالب اینکه دوگانگ یا همان گاو دریایی فاقد ناخن است. 
 
 
لینک منبع
  • 243 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co