ببرها چگونه حیواناتی هستند؟

شرح
ببر ها بزگرترین عضو خانواده گربه هاست که برای قدرت و ابهتشون مشهور هستند. ببرها به عنوان یکی از خطرناک ترین حیوانات وحشی، این توانایی را دارند که طعمه هایی با اندازه دو برابر سایز خودش را شکار کند. جالب این که زندگی ببر به دندان های نیش اش بستگی دارد، و اگه به هر دلیلی این دندان ها رو از دست بدهد، نمیتواند غذای خودش را تامین کند و به احتمال خیلی زیاد از گرسنگی می میرد.
ببرها گوشتخواران قهاری هستند که عموما بوفالو، خوک های وحشی، گوزن، و پستانداران دیگه را برای غذا شکار می کنند. یه ببر میتوانند ۲۱ کیلوگرم گوشت را یک شب بخورد، و به طور میانگین در طول سال ۳۱ بوفالو میخورد.
با اینکه ببرها موجودات پر سرعت و چابکی هستند، اما این توانایی را ندارند که پا به پای گوزن ها و آهوها بدوند. به همین خاطر معمولا این حیوانات را از پشت سر یا از کنار غافلگیر می کنند.
برخلاف بقیه ی گربه سانان، ببرها شناگرهای خوبی هستند و خیلی وقت ها برای خنک شدن و از دست دادن گرمایی که در طول روز به دست آوردن در دریاچه ها شنا می کنند. آنها میتوانند تا ۶ کیلومتر شنا کنند.
اکثر ببرها چشم های زرد دارن، اما نژادی هم بینشون وجود دارد که به خاطر تغییرات ژنتیکی، چشم های آبی و پوست سفید دارند. دسته ای از ببرها هم وجود دارند که چشم های صلیبی دارند.
کمتر از ۱۰۰ سال پیش، ببرها توی آسیا به وفور پیدا می شدند. متاسفانه امروز به خاطر تخریب زیستگاه و شکار بی رویه، جمعیت ببرهای جهان به ۷% تعداد قبلی اش کاهش پیدا کرده است.

 
لینک منبع
  • 202 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co