اژده های دریایی برگدار چیست؟

شرح
اژده های دریایی برگدار یکی از دو گونه اژده هایی است که در آب های جنوبی استرالیا زندگی می کند. این جانور را در جاهای دیگر نمیتوان یافت. برخلاف نام وحشتناکش، قیافه ی این موجود دریایی بسیار زیبا و رنگارنگ است . زائده هایی که تمام بدن این حیوان را پوشانده است قابلیت استتار را برای این موجود فراهم میکند و ظاهری شکننده به این جانور می دهد. این موجود دریایی از وابستگان اسب های دریایی است.
 
این موجود دریایی شبیه چیست؟
 زائده هایی که در اطراف بدن این جانور وجود دارد، آن را شبیه به برگ ساخته است، و از همین رو نام این موجود را اژده های دریایی برگدار نهادند. آن ها شبیه به علف های دریایی شناور هستند و این شکل خاص، آن ها را از خطر شکار شدن در امان نگه می دارد. اکثر اژدههای دریایی بالغ به رنگ سبز و قهوه ای مایل به زردند و نوارهایی هم روی بدنشان دیده می شود. درازای بدن آن ها می تواند به 45 سانتیمتر هم برسد.
 
آن ها کجا زندگی می کنند؟
اژده های دریایی برگدار در میان صخره ها، لابه لای علف ها و چمنزارهای دریایی و روی زمین های شن و ماسه ای نزدیک صخره های پوشیده از علف زندگی می کنند. آن ها در میان آب های جنوبی منطقه ی استرالیا دیده میشوند.
 
آن ها چه می خورند و چطور می خورند؟
اژده های دریایی برگدار شکارشان را به کمک دهان کوچک و قیف مانند خود میمکند. غذای مورد علاقه ی آن ها میگوها و شپش های دریایی است.
 
چه خطراتی این جانور را تهدید می کند؟
از آن جایی که این جانور موجودی بسیار زیبا و منحصر به فرد است، انسان ها به صورت غیرقانونی این حیوان را برای آکواریوم های خود جمع آوری می کنند. متاسفانه آن ها نمی توانند غذای مناسب این حیوانات را روزانه تامین کنند و آن ها به سرعت پس از چند وقت می میرند. خطر اصلی که این حیوان را تهدید می کند آلودگی دریا است.
 
 
لینک منبع
  • 225 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co