آشنایی با 3 گونه باقرقره

شرح
باقرقره پرنده ای با جثه ی متوسط و از تیره ی کوکوها است.این پرنده در نواحی سرد نیمکره ی شمالی زندگی میکند. آن ها شامل 25 گونه هستند. پرهای این پرنده به رنگ قهوه ای، خاکستری و قرمز میباشد.
درازای بدن این پرنده 31 الی 95 سانتی متر و وزنش بین 3/0 و 5/6 کیلوگرم  است. جثه باقرقره های پدر از مادرها بزرگتر است. سوراخ بینی باقرقره ها پوشیده از پر است. پاهای آن ها تا قسمت انگشتان دارای پر است و در زمستان انگشتان نیز پر دارند تا راه رفتن روی برف ها را برای آن ها آسان سازد.
 
تغذیه
غذای اصلی این پرندگان سبزیجات است. جوجه ها بیشتر از حشرات و دیگر بی مهرگان تغذیه می کنند.
 
1. باقرقره ی طوق دار 
پرنده ای با جثه ی متوسط است که در جنگل های کانادا و آلاسکا زندگی می کند. این پرنده مهاجر نیست. تعدادی از این پرندگان قهوه ای و تعدادی دیگر خاکستری رنگ هستند.

2. باقرقره های آبی
 پرندگان بزرگی هستند که درازای بدن آن ها به 53 سانتی متر می رسد. رنگ بدن این حیوان خاکستری و رنگ دمش سیاه است. آن ها در فصل پاییز و تابستان در چمنزارهای واقع در کوهستان های مرتفع و در زمستان در جنگل های مرتفع صنوبر به سر می برند. آن ها اغلب از حشرات و دانه ها تغذیه می کنند.

3. باقرقره های قرمز
 روی زمین های مرتفع کوهستانی زندگی می کنند. پرهای جنس نر این پرنده قهوه ای مایل به قرمز ، قسمت بالای دم آن مشکی ، پاها به رنگ سفید و شانه های بالای چشمان به رنگ قرمز می باشد.

 
 
لینک منبع
  • 315 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co