آشنایی با زندگی پستانداری جالب بنام کواتی

شرح
 کواتی یک پستاندار مناطق حاره است که بر روی درختان زندگی کرده و از گوشت و مواد گیاهی استفاده می کند و شباهت زیادی به راکون دارد ولی بدن و دم بلندتر و پوزه قابل انعطاف تری دارند. 
 این حیوانات که از خانواده راکون ها هستند با نام کواتی موندی (coatimundi) نیز شناخته می‌شوند و در مکزیک، آمریکای مرکزی و جنوبی، به همراه تعدادی در تگزاس، آریزونا، و نیومکزیک واقع در ایالات‌متحده‌ یافت می‌شوند. کواتی های ماده و نیز نرهای جوان در گروه‌های بزرگ زندگی می‌کنند و نرهای بالغ اغلب به‌تنهایی زندگی می‌کنند.
این حیوانات به دلیل هوش بالایشان شناخته شده‌اند و اگر چه عمدتاً از کرم‌ها، میوه‌ها و حشرات تغذیه می‌کنند اما مجهز به دندان‌های نیش بزرگ و پنجه‌های قدرتمند هستند و گه گاه قادرند حیوانات بزرگ‌تر را شکار کنند. گفته می‌شود که یکی از غذاهای موردعلاقه کواتی ها ایگوانای سبز می‌باشد.
این مارمولک‌های بزرگ (ایگوانا) اغلب در درخت‌ها یافت می‌شوند، بنابر این کواتی ها به‌صورت گروهی آن‌ها را شکار می‌کنند. برخی از آن‌ها از درخت‌ها بالا رفته و با ترساندن ایگوانا آن را وادار به پرش به زمین می‌کنند و کواتی های دیگر به‌سرعت به آن حمله می‌کنند. از شانس بد ایگوانا، آن‌ها به‌طور غریزی این‌طور برنامه‌ریزی شده‌اند که هنگام احساس خطر به سمت زمین بپرند و به این دلیل ترفند کواتی ها بسیار ساده اما موثراست.
1. کواتی ها حیواناتی فوق العاده پر انرژی هستند به همین دلیل قفس بسیار بزرگی نیاز دارند.
2. کواتی ها اصلا خجالتی نیستند و با غریبه ها نیز بازی می کنند اما همیشه صاحبان خود را بیشتر دوست دارند.
3. آن ها می توانند با سگ ها نیز دوست شوند و با آن ها بازی کنند.
4. آن ها کاملا اجتماعی بازیگوش و سرگرم کننده دوست داشتنی هستند اما نگهداری از آن ها سخت است.

 
نویسنده
فهیمه امرالله
لینک منبع
  • 211 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co