موجودات شب تاب چگونه نور تولید میکنند؟  

شرح
حيواناتي که از حس بينايي خود براي پيدا کردن راه خود استفاده مي کنند ، به طور کلي وقتي که نور نباشد، براي پرسه زدن دچار سختي ميشوند. بعضي، مثل: جغدها، چشمان خيلي بزرگي دارند که نور زيادي را جمع مي کنند. آنها همچنين از ديگر حس هاي خود براي جمع آوري اطلاعات درباره ي پيرامون خود استفاده مي کنند.
 از طرف ديگر، انسان ها تلاش زيادي براي توليد منابع نور قابل حمل و اکثراً مصنوعي انجام داده اند از مشعل گرفته تا لامپ هاي معمولي و اخيراً هم  LED. برخي از موجودات، روش کاملاً متفاوتي دارند. آنها خودشان نور توليد ميکنند و آن را در داخل بدن خود به اين طرف و آن طرف مي برند.
 بسياري از حيوانات از نورهاي توليدي خودشان همانند چراغ قوه و نورافکني که انسان ها استفاده مي کنند، استفاده مي کنند. اما حيوانات نور را از راه خيلي متفاوت تري نسبت به آنچه که در لامپ هاي ما رخ مي دهد، توليد ميکنند.حيوانات تابان نورشان را از طريق پديده ي شب تابي توليد مي کنند. در حيوانات شب تاب، ترکيبات شيميايي با هم ترکيب مي شوند تا درخشش را ايجاد کنند. اين پديده نه گرما نياز دارد نه آن را توليد ميکند، به همين علت گاهي از آن به عنوان نور سرد نام برده مي شود.
 
لینک منبع
  • 417 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co