چگونه یک سینک ظرفشویی خوب بخریم؟

خلاصه
 سینک ظرفشویی یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد در هر آشپزخانه ای می‌باشد. اگر قصد خرید سینک ظرفشویی مناسبی برای آشپزخانه خود دارید، مطلب زیر راهنمای شما در این مسیر است . سینک ظرفشویی را می توان از لحاظ جنس ،طرح، کارکرد و نصب بررسی کرد . 
 
شرح
سینک ظرفشویی از نظر جنس به سه دسته زیر تقسیم می شود:

1) سینک ظرفشویی استیل 
 استیل بکار رفته در سینک باید استیل ناب و بدون آلیاژ باشد تا در معرض زنگ زدگی و تغییر رنگ قرار نگیرد ضخامت استیل بکار رفته در سینک بهتر است بین 16-18 و یا بالاتر باشد. سینک ظرفشویی استیل خود به دو دسته سینک استیل ساده و سینک استیل ضد خش تقسیم میشود. رنگ استیل سینک ممکن است براق یا مات باشد ،استیل براق ساده تر تمیز می شود و لکه های آب راکمتر نشان میدهد.

- استیل ساده
- استیل ضدخش یا آج دار یا میکرو

مزیت سینک استیل ضدخش  نسبت به استیل ساده اینست که خط و خش را کمتر نشان می دهد ، اما املاح و رسوبات، در بین آج های بسیار کوچک بکار رفته در سینک ته نشین می شود .

 2) سینک ظرفشویی شیشه ای 
شیشه بکار رفته در سینک ظرفشویی شیشه ای، سکوریت نشکن بوده در واقع فقط قسمت سینی سینک از جنس شیشه است و لگن ها از جنس استیل می باشد ،سینک ظرفشویی شیشه ای فانتزی بوده و از نظر کاربرد در سطح پایین تری از سینک استیل قرار دارد. 

 3) سینک ظرفشویی گرانیتی 
سینک ظرفشویی گرانیتی نوع جدیدی از سینک است که در رنگ های مشکی، دودی، قهوه ای، سفید، کرم و بژ در بازار موجود است. سینک گرانیتی خود به دوسته تقسیم می شود:

- سینک گرانیتی ساخته شده از مواد پلیمری (اکرولیک)
- سینک گرانیتی ساخته شده از سنگ و مواد پلیمری (اکرولیک) 

سینک ساخته شده از مواد اکرولیک دربرابر ضربه استقامت کمی دارد اما سینک ساخته شده از مواد اکرولیک و سنگ این مشکل را ندارد.در مجموع سینک گرانیتی علاوه بر اینکه خط و خش را نشان نمی دهد مشکل ته نشین شدن رسوبات ،در سینک های استیل ضد خش را نیز ندارد.

 اگر بخواهیم سینک ظرفشویی را از لحاظ طرح تقسیم بندی کنیم در سه دسته زیر قرار می گیرد.

1) سینک ظرفشویی معمولی
 2) سینک ظرفشویی باکس
 3)سینک ظرفشویی گرد  

از لحاظ کارکرد و نصب در دو دسته زیر قرار می‌گیرند :

1) سینک روکار
سینک روکار روی کابینت نصب شده و به دیوار پیچ می شوند  و مزیت آن اینست که تمام آب ناشی از شستشو درون سینک قرار دارد و در اطراف پخش نمی شود .

2) سینک توکار 
سینک توکار با آنکه به لحاظ ظاهر از سینک روکار زیباتراست اما به علت اینکه سینک داخل کابینت نصب شده ممکن است آب کمی پخش شده و روی کابینت بریزد .

اندازه سینک ظرفشویی بین 20 تا 200 متغیر بوده و در هنگام خرید بسته با سایز کابینت انتخاب می شود.باید سینک را طوری انتخاب کنید که با فضای آشپزخانه هماهنگی داشته باشد . 

وسایل جانبی :

- اتومات : در بعضی از مدل های سینک دکمه ای به نام اتومات وجود دارد که کاربرد آن برای باز و بسته کردن خروجی آب سینک است ،با بالا و پایین کردن اتومات خروجی آب باز و بسته می شود .
 
لینک منبع
  • 362 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co