چگونه شیرآلات بهداشتی خوب بخریم؟

خلاصه
شیرآلات بهداشتی شامل شیرآلات ظرفشویی،شیرآلات روشویی و شیرآلات حمام و شیرآلات توالت می باشد. اگر قصد خرید شیرآلات را دارید مطلب زیر راهنمای شما در این مسیر است.
 
شرح
انواع شیرآلات 

1) شیر آلات مدل تک اهرمی:
اهرم را به یک طرف برای آب داغ و به طرف دیگر برای آب سرد حرکت می دهیم حد وسط دمای متوسط آب است.

2) شیر آلات مدل دو فلکه ای:
 همان مدل قدیمی و سنتی با دو دسته جداگانه باری آب گرم و سرد است.امروزه دیگر استفاده از این نوع از شیرآلات مرسوم نیست و فقط مدل های لوکس و مسی یا برنزی آن که موجود است.

3) شیر آلات سنسوردار یا چشمی:
استفاده از شیرآلات مدل دو فلکه ای سخت تر از مدل اهرمی است و نصب آن نیز مشکل تر است .شیر آلات اهرمی قابلیت تنظیم راحت آب را دارند و هم چنین به علت اینکه راحت تر باز و بسته می شوند کاهنده مصرف آب است و از لحاظ بهداشتی نیز بهتر از مدل دو فلکه است .شیر آلات سنسور دار نوع جدید شیرآلات است که از لحاظ قیمتی بالا بوده اما کاهنده واقعی در مصرف آب است و همچنین کاملا بهداشتی است زیرا هیچ گونه تماسی با دسته شیر رخ نمیدهد.
نکته مهم در شیرآلات , کیفیت آبکاری شیر است زیرا بقیه موارد قابل تعمیر است.  برای آبکاری از فلزاتی مانند برنج، برنز، مس و استیل استفاده می شود که معمول ترین آن استیل است اما بهترین نوع آبکاری موجود در بازار آبکاری معروف به PVD است که در برابر زنگ زدگی ،ساییدگی و خوردگی مقاوم است .
اگر شیرآلات را از لحاظ ساختمان آن بررسی کنیم شیرآلات شامل دو بخش دسته یا اهرم و قسمت داخلی شیر که به آن کارتیج می گویند تقسیم می شود.قبل از خرید شیر آلات بهتر است از کیفیت آن و همچنین ضمانت نامه و خدمات پس از فروش شرکت مربوطه اطمینان حاصل کنیم چرا که اگر کارتیج و یا بخشی دیگر از شیر آلات خراب شد نیازی به عوض کردن کل آن نداشته باشیم.
 
لینک منبع
  • 326 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co