اطلاعاتی جالب در خصوص نماهای رومی و کلاسیک

شرح
نمای رومی چیست؟

عموما به نماهای بیرونی که از طرحهایی داری ستون ، سرستون ، پاستون ، انواع کتیبه ، گلویی ها ، هلال ، قاب پنجره ، و.... استفاده میشود و الگویی از ساختمانهای ایران باستان و یونان (روم ) گرفته شده باشد اصطلاحا نمای رومی گفته میشود .
نکته مهم و قابل توجه طراحی در این نوع نما میباشد که برای طراحی هر ساختمان میبایست طراحی مختص آن بنا صورت پذیرد زیرا اندازه ستونها و سرستونها میبایست متناسب با اندازه ساختمان باشد  و در صورت کپی برداری از طرح ساختمان دیگر این تناسب از بین رفته و هارمونی ساختمان آسیب خواهد دید .
سوال بسیار مهم در این نوع نما استفاده از سنگ مناسب برای ابزار زنی و نصب بر روی ساختمان می‌باشد .در صورتی که قیمت و کیفیت سنگ انتخابی شما هوشمندانه باشد در هزینه های ساختمان و زیبایی ساختمان بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

انتخاب سنگ مناسب و قیمت سنگ

بهترین سنگها از نظر رنگ و قیمت جهت نماهای رومی رنگ‌های کرم و بژ می‌باشند. البته در ایران علاقه خاصی به رنگ سفید وجود دارد و این علاقه به خاطر وجود معادن بسیار غنی تراورتن در ایران می‌باشد. مانند معدن عباس آباد , دره بخاری , آتشکوه , حاجی آباد که همگی در محلات و نیمور قرار دارند.
مطلب مهم :
طرح قاشقی ، شیار ، ستون ، گل ، کله قوچی و .... روی سنگ سفید به دلیل رفلکس نور کمتر دیده میشود.
شاید این سوال در ذهن شما مطرح شود که تمام نقاشی ها و طراحی ها برروی صفحه سفید انجام میشود و زیبا و قابل رویت هستند ؟پاسخ این سوال واضح است زیرا با انواع رنگها بر روی صفحه سفید نقاشی و طراحی میشود نه با رنگ سفید برروی صفحه سفید .سنگها در طبیعت دارای شال ,رگه انواع ترکیبات فلزی ,اکسیدهای آهن و روی و... هستند که در سطح سنگ سفید بسیار واضح و آشکار نمایان میشوند و این نمایش رنگها به خودی خود زیبا هستند ولی در نماهای کلاسیک وجود این رنگها باعث کم رنگ شدن ابزارها خواهند شد. سنگهای بژ نسکافهای که به خوبی سورت شده باشند کمک زیادی به نمایش بهتر طراحی و ابزارها خواهند کرد.
 
لینک منبع
  • 295 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co