9 نکته برای طراحی حمام های کوچک و استفاده بهینه از آن

خلاصه
سرویس های بهداشتی کوچک به علت فضای کم اغلب کاربری مناسبی ندارند اما می توان با یک طراحی و چیدمان مناسب به کارایی و راحتی در استفاده و البته زیبایی آن افزود.در این مقاله ۱۰ نکته برای طراحی حمام های کوچک و استفاده بهینه و کارآمد از آن بیان میکنیم.
شرح
۱ – ازیک روشویی سه گوش استفاده کنید. گاهی اوقات استفاده از یک سینک در گوشه دیوار سرویس بهداشتی می تواند حجم اشیای داخل دستشویی را تا حدود زیادی کم کند و فضای بزرگتری را ایجاد کند، گاهی اوقات این نوع سینک ها مشکلاتی مانند باز و بسته نشدن درب ورودی سرویس و یا تداخل با دوش حمام را رفع می کند.
 
۲ – از پرده حمام استفاده کنید. زیرا مانند درب ها نیاز به فضا برای باز و بسته شدن ندارد استفاده از آن برای جدا کردن قسمت دوش از روشوری مناسب تر است.
 
۳ – استفاده از آینه تخت. آینه ها معمولا فضا را بزرگتر از آنچه هست نشان می دهند. از یک آینه بلند، از زیر سقف تا کمی بالاتر از روشوری استفاده کنید.
 
۴ – روشوری گِرد و دایره ای. در فضاهای تنگ وجود گوشه های ۹۰درجه و تیز مزاحمت زیادی ایجاد می کند. یک روشوری دایره ای از نظر کارکرد مانند روشوری مستطیل شکل است اما در فضای کوچک بسیار کارآمد تر است.
 
۵ – یک طبقه پشت توالت فرنگی نصب کنید. معمولا پشت توالت های فرنگی مخزن آب قرار دارد می توان یک طبقه کوچک برای لوازم مورد نیاز و یا قرار دادن اشیای تزئینی کمی بالا تر از مخزن آب توالت قرار داد.
 
۶ – کاشی با ابعاد بزرگ. استفاده از یک طرح کاشی یا دیوارپوش با سایز بزرک و راه راه افقی می تواند فضا را در چشم بزرگتر نشان دهد.
 
۷ – درب قسمت دوش را حذف کنید. اگه سرویس بهداشتی شما کمتر از ۴متر مربع است و فضای شما مستطیلی شکل است شما میتوانید از یک وان ۷۰سانت در ۱۹۰سانت استفاده کنید. و برای جداسازی قسمت دوش گرفتن از توالت از یک پنل شیشه ای به جای درب استفاده کنید، در این صورت بدون قرار دادن درب از پاشیدن آب روی توالت و قسمت های دیگر نیز جلوگیری می شود و شما در فضای کوچک خود تمام امکانات حمام و دستشویی را خواهید داشت.
 
8 – روشوری  دارای  قفسه  انتخاب  کنید. در فضا های  محدود با استفاده از روشوری هایی که در زیر خود طبقه و یا کابینت دارند میتوان فضا را بیشتر مدیریت کرد و از آن استفاده بهینه نمود. این فضا میتواند مکانی برای قرار دادن حوله، کاغذ توالت، مواد شوینده و ... باشد.
 
9 – استفاده از شیرآب داخل دیوار. استفاده از شیرآلات توکار و کم حجم از شلوغ شدن فضای کوچک سرویس بهداشتی می کاهد و جای تغییرات را باز می کند.

 
 
لینک منبع
  • 170 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co