۵ نکته ضروری در مورد انتخاب پرده آشپزخانه

خلاصه
پرده ها علاوه بر زیباتر کردن جلوه خانه، اجازه می دهند میزان ورودی نور را نیز خودمان کنترل کنیم. پرده ها هم مانند پوشش کف، دیوار و سقف، یک پوشش اصلی در دکوراسیون داخلی خانه به شمار می آیند. کاربرد پرده برای جاهای مختلف، متفاوت است. مسلما پرده ای را که برای اتاق نشیمن و یا اتاق کودک انتخاب می کنید را نمی توانید در آشپزخانه استفاده کنید. 
شرح
1.همان طور که می دانید، بعضی از آشپزخانه ها بیشترین نور مورد نیاز خود را در طول روز از روشنایی بیرون تامین می کنند. در چنین فضاهای کوچک و کم نور، باید در انتخاب نوع و جنس پرده بسیار دقت کرد تا جلوی نوری که قرار است به داخل بتابد، گرفته نشود. اگر قرار است در طول روز، منبع اصلی روشنایی آشپزخانه نور خورشید باشد، باید از پرده ای که براحتی قابلیت سایه روشن کردن داشته باشد استفاده کنید.
 
2.اگر پوشش دیوار آشپزخانه طرح دار است، بهتر است از پرده ای ساده و بدون طرح برای پنجره استفاده کنید ولی در صورتی که دوست دارید پرده آشپزخانه نمایان باشد حتما ازپرده های افقی مانند کرکره چوبی، با رنگی متضاد با دکور آشپزخانه استفاده کنید.

3.امروزه به جای استفاده از پارچه های بلند و حریر برای پوشاندن پنجره های آشپزخانه، از پرده هایی که به صورت بالارو، در قسمت بالایی پنجره جمع می شوند، استفاده می شود. این پرده ها این برتری را نسبت به دیگر پرده ها دارند که جای زیادی نمیگیرند و به هنگام آشپزی خطر شعله ور شدن و جلوی دست را گرفتن را به حد صفر می رسانند.
 
 4.پرده های کرکره اعم از آلومینیومی.چوبی و یا پرده های رولی زبرا.سیلوت.شید و...که امروزه به راحتی در بازار یافت می شوند، علاوه بر سبکی و کیفیت بالایی که دارند، در طرح ها و رنگ های مختلف هستند که به راحتی با هر دکور و هر نوع سبکی می توانید از آنها استفاده کنید.

5.مزیت دیگر این پرده ها قابل شستشو بودن آنهاست. حتی جنس این نوع پرده ها به گونه ای است که به هنگام لک شدن میتوانید با استفاده از اسپری های لک بر و اسفنج به راحتی لک آنها را از بین ببرید.

 
لینک منبع
  • 211 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co