چطور کاشی‌ شکسته را عوض کنیم؟

خلاصه
در صورتی که زیرکاری کاشی‌ها خوب است، برای چند کاشی شکسته، نیازی به تعویض تمام کاشی‌ها نیست.می‌توانید خیلی سریع کاشی شکسته را با اسکنه درآورید و کاشی سالم را جایگزین آن کنید. فقط کافیست کاشی همرنگ و هم نقش آن را پیدا و مراحل زیر را دنبال کنید.
شرح
1. لبه کاشی‌های اطراف را نوار چسب بزنید تا در حین کار و برداشتن کاشی شکسته، آسیب نبینند. فقط کاشی‌ها را بپوشانید. باید دوغاب یا سیمان بین آن‌ها را نیز همراه کاشی شکسته بردارید و مجدد بندکشی کنید.

2.یک میخ را وسط کاشی شکسته بگذارید و با چکش محکم به سر آن ضربه بزنید. این کار باعث می‌شود کاشی بدون لایه لایه شدن به قطعات ریز بشکند و برداشتن آن راحت‌تر شود.

3.اسکنه را با زاویه 45 درجه وسط کاشی شکسته بگذارید. با چکش به آن ضربه بزنید تا به زیر کاشی رود. این کار را از وسط به طرف اطراف کاشی‌ها انجام دهید. هم کاشی و هم سیمان اطراف را بیرون آورید.

4.لایه نازکی از ملات را با ماله، پشت کاشی جدید پخش کنید. ملات نباید آن‌ قدر زیاد باشد که موقع فشار دادن از اطراف کاشی بیرون بزند. کاشی را با رعایت فاصله از چهار طرف در جای خود فشار دهید. بگذارید ملات در طول شب کاملا خشک شود.

5.فضای باقی‌مانده را بندکشی کنید. از ماله مخصوص که سبک و تخت بوده و می تواند دوغاب را با فشار داخل درزها بفرستد، استفاده کنید. دوغاب اضافه را از سطح کاشی پاک کنید.
 

 
لینک منبع
  • 202 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co