5 نکته ساده برای بهتر شدن طعم قهوه

خلاصه
هیچ‌ چیز بدتر از نوشیدن یک فنجان قهوه جوشیده و بدطعم نیست. اما خوشبختانه ترفندهای ساده‌ای برای پیشگیری از خراب شدن این نوشیدنی خوش عطر وجود دارد.
شرح
1. نخستین و البته بدیهی‌ترین مسأله ای که باید در مورد قهوه رعایت نمود، اطمینان از تازه بودن دانه‌های آن است. هر چه دانه قهوه تازه‌تر باشد، نوشیدنی آن عطر غنی‌تر و طعم بهتری خواهد  داشت. اما پس‌ از آن، آب سرد نیز نقش بسیار مهمی در این امر ایفا می‌نماید. به یاد داشته باشید که آب گرم یا حتی ولرم موجب می‌شود تا قهوه شما طعم ماندگی به خود بگیرد.

2. همچنین، هنگام دم نمودن قهوه نیز دمای آن باید بین ۹۰ تا یک‌صد درجه سانتی گراد باشد تا بهترین طعمی که می‌توانید انتظار داشته باشید را از آن بگیرید.

3. اگر آب قهوه هنگام دم کشیدن داغ‌تر از درجه یاد شده بود، نوشیدنی شما طعم جوشیده و بدی به خود خواهد گرفت.

4. بو دادن دانه قهوه نیز در طعم آن تأثیر بسزایی دارد. درست است که این دانه‌ها باید به‌اندازه بو داده شوند که رنگشان قهوه‌ای شود، اما اگر در این کار زیاده‌روی نمایید، دانه‌ها سیاه شده و بوی سوختگی به خود می‌گیرند. درنتیجه، قهوه‌ای که با آن تهیه می‌شود، تلخی ناخوشایندی خواهد داشت.

5. کثیف بودن ظروفی که در آن‌ها قهوه را دم می‌کنید نیز در عطرو طعمش تأثیر می‌گذارند. به‌طور مثال اگر فرنچ پرس مورد استفاده‌تان را تمیز نشسته و فقط آب ‌گرفته باشید، بوی قهوه مانده در آن باقی ‌مانده و موجب خراب شدن مزه نوشیدنی جدید می‌شود.
 

 
 
لینک منبع
  • 284 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co