10 ویژگی یک فروشنده موفق

شرح
موفق ترين فروشندگان دارای ويژگيهای ذيل هستند : 

1 استقامت : فروش يا كاركرد يك تجارت به پايداری زيادی نياز دارد. موانع همچون ملزومات كار از دور نمودار می شوند و نحوه برخورد با اين موانع سطح موفقيت شما را تعيين می كند. در هر عرصه ای، موفق ترين افراد كسانی هستند كه روش روبرو شدن با موانع را از قبل آموخته اند و در جستجوی راه حلهای جديد هستند.

2 فروشندگان موفق برای دستيابی به هدف جدی هستند : آنها می دانند چه می خواهند و برای دستيابی به آن نقشه می كشند و مشخص می كنند چگونه به اهدافشان دست میيابند، و هر روز بر آن مبنا پيش می رود.

3 فروشندگان زبده از كيفيت كار مي‌پرسند : بهترين فروشندگان پرسشهايی از مشتريهايشان میپرسند تا كاملا مشخص شود به چه چيزي احتياج دارند. میدانند موثرترين روش ارائه محصول يا خدمات، فهميدن اهداف مشتريهايشان است. بدين وسيله اين فرصت را در مييابند كه درباره ويژگيها و فوايد محصولات و خدماتشان كه بيشترين ارتباط را با مشتري دارد به طور موثری بحث وگفتگو كنند.

4 فروشندگان موفق گوش می دهند : اكثر فروشندگان سوالی را از مشتری می پرسند و جواب می گيرند، يا به جای اينكه منتظر جواب باشند به صحبتشان ادامه میدهند. فروشندگان ماهر می دانند اگر فرصت بدهند مشتريها هرچه لازم باشد فروشنده بداند، می گويند. اين فروشندگان آموخته‌اند كه سكوت طلاست.

5 فروشندگان موفق با احساس هستند : آنها عاشق شركت خود هستند و هنگامی كه از توليدات و خدماتشان صحبت میكنند اين موضوع، سبب مباهات آنها می شود. هرچه بيشتر درپيشه خود شور و اشتياق داشته باشيد، شانس موفقيت تان بيشتر است. دليلش واضح است وقتی به آنچه انجام می دهيد عشق داريد در كار خود تلاش بيشتری می كنيد. وقتی درباره خدمات يا محصولاتی كه عرضه میكنيد شور و ذوق داريد اشتياق و علاقه شما در هر گفتگويی می درخشد. شركت يا مشتری شما از ادامه ارائه آنچه ذوقی به آن نداريد هيچ منفعتی عايدش نميشود.

6 فروشندگان موفق پرشور و حرارتند : آنها هميشه دارای روحيه ای مثبت هستند. حتی در زمان سختيها شور و حرارتشان مسری است. آنها به ندرت از نقاط ضعف كمپانی يا تجارت صحبت می كنند. هنگامی كه با وضعيت ناخوشايندی روبرو می شوند، به جای اينكه به خود اجازه بدهند كه از پا درآيند به روی نقاط يا عناصر مثبت تمركز می كنند.

7 فروشندگان موفق مسئوليت نتايج كارشان را به عهده می گيرند : اگر در سهميه فروش خود شكست خوردند، مسائل داخلی، كمپانی يا رقبا را مقصر نمیدانند. بلكه آگاهند كه تنها عمل خودشان است كه نتايج كارشان را تعيين می كند و آنچه كه لازم است انجام می دهند.

8 فروشندگان موفق سخت كوش اند : مردم اكثرا می خواهند موفق باشند اما برای به دست آوردن موفقيت آماده نيستند، سخت كار كنند. فروشندگان موفق منتظر     نمی نشينند تا تجارت به طرفشان بيايد خودشان دنبال آن میروند. آنها اغلب زودتر از ديگر همكارانشان شروع به كار، كرده و ديرتر از بقيه محل كار را ترك مي كنند. بيشتر تلفن می كنند، بيشتر پيگير مشتری هستند، با مردم بيشتر گفتگو مي‌كنند، و فروش بيشتری نسبت به همكارانشان دارند.

9 فروشندگان موفق بيشتر در دسترس مشتری هايشان هستند : آنها می دانند ارتباط دائمی با مشتريها به نگه داشتن آنها كمك می كند بنابراين، تماسهای متنوعی با آنها برقرار مي كنند. آنها كارت تشكر، تولدت مبارك، و كارت تبريك سال نو برای مشتريها می فرستند. تلفن می كنند و زمانبندی قانونمندی جهت «دردسترس بودن» اعلام میدارند. ريز قيمتها را برای مشتری شان ارسال می دارند. پيوسته مراقبند راههای جديدی را ايجاد كنند تا نامشان در ذهن مشتری حفظ شود.

10 فروشنده موفق بيانگر ارزش است : تجارت دنيا امروزه بيشتر از گذشته در رقابت است، و بيشتر فروشندگان فكر ميیكنند قيمت تنها عامل انگيزه خريد است. فروشندگان موفق تصديق می كنند قيمت در هر فروشی عامل است اما به ندرت دليل اوليه انتخاب محصول ويژه است. آنها ميدانند كه يك اطلاع رسانی خوب به خريدار ميتواند ايجاد ارزش كند. آنها ميیدانند با هر مشتری كه روبرو می شوند چگونه اين ارزش را ايجاد كنند. 
 
نویسنده
ژوليت عزتی
لینک منبع
  • 309 بار نمایش
ورود
نام کاربری
کلمه عبور
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟ یادآوری رمز عبور
© 1398, All rights reserved Entitex Co